Informacije, kontakti

Planinstvo v Sloveniji velja za najštevilčnejšo organizirano prostočasno dejavnost, Planinska zveza pa za eno najpomembnejših nevladnih organizacij. V to vlogo je ne postavlja le številčnost članov ampak tudi njen velik prispevek k ohranjanju in razvoju slovenske kulture, okolja, prostovoljstva in športa, s tem pa tudi narodne zavesti.

S preko tisoč člani je Planinsko društvo Kranj eno največjih planinskih društev v Sloveniji. Povezuje velik del ljubiteljev gora na območju Kranja in okolice ter ima častitljivo, več kot 120-letno tradicijo. Naše dejavnosti so dobro organizirane v okviru različnih odsekov: Alpinističnega, Mladinskega, Odseka markacistov, Turno-kolesarskega odseka, Odseka za ljudi različnih zmožnosti in Vodniškega odseka. Tesno sodelujemo z Društvom gorske reševalne službe Kranj, ki je pred leti delovalo v okviru našega društva, ter s sosednjimi planinskimi društvi in ostalimi sorodnimi organizacijami. Poleg sedeža društva, Bežkove vile v Kranju, skrbimo za tri planinske postojanke: Planinski dom na Kališču, Kranjsko kočo na Ledinah in Planinski dom na Gospincu – Hotel Rozka.

Vabljeni, da nas obiščete na sedežu društva v Kranju, kjer vam bomo prijazno svetovali glede obiskovanja gora, vam predstavili naše dejavnosti, ponudili osnovno planinsko literaturo in vas na vašo željo tudi včlanili v naše društvo, s tem pa boste postali član Planinske zveze Slovenije in boste deležni številnih ugodnosti in kvalitetnega zavarovanja za primer reševanja v gorah.

Kontakt:

04 236 78 50 (v času uradnih ur)
pisarna@pdkranj.si

Naslov:

Planinsko društvo Kranj
Koroška cesta 27
4000 Kranj

Uradne ure:

Opomba: z novim letom 2024 veljajo nove uradne ure:

• ponedeljek: od 9. do 13. ure
  • sreda: od 14. do 18. ure

Pisarna: Nadja Žvab

Za dodatne informacije smo dosegljivi na telefonski številki:  04 236 78 50 (v času uradnih ur) in na e-naslovu: pisarna@pdkranj.si.

PZS članarino lahko uredite tudi na daljavo, prek spletne strani PZS: https://clanarina.pzs.si

Vodstvo:

Najvišji organ društva je Občni zbor. Sestavljajo ga vsi člani društva.

Upravni odbor

• Primož Černilec, predsednik društva
  • Matic Jezeršek, načelnik Alpinističnega odseka
  • Gregor Eržen, načelnik Odseka Nejca Zaplotnika za ljudi različnih zmožnosti
  • Vladimir Huber, načelnik Odseka markacistov
  • Klavdija Jošt, načelnica Mladinskega odseka
  • načelnik Turno-kolesarskega odseka
  • Matjaž Sušnik, načelnik Vodniškega odseka
  • Janez Nastran, Tanja Stanič, Ivan Bohnec in Katarina Legat – voljeni člani Občnega zbora

Nadzorni odbor

• Gorazd Prelog, predsednik
  • Nadja Žvab
  • Rok Polajnar

Častno razsodišče

• Andrej Prinčič
  • Tomaž Jamnik
  • Jelka Krajnc

Ostali podatki:

matična številka: 5162335000
davčna številka: SI87238136
IBAN SI56 6100 0000 7192 218 (DH d.d) – društveni
IBAN SI56 6100 0002 6541 196 (DH d.d.) – sklad Nejca Zaplotnika za ljudi različnih zmožnosti

Pravila Planinskega društva Kranj, sprejeta na občnem zboru 2013.